Fulya Hazan

Creative Graphic Designer & Motion Graphic Artist

WhatsApp'ta Tehlike Çanları...

Fulya Hazan

Creative Graphic Designer & Motion Graphic Artist

WhatsApp şu sıralar kullanıcıların canını sıkan bir spam dalgasıyla boğuşuyor. Zincirleme yayılan spam mesajlarının kaynağında bir trojan (virüs) var. Mesaj yoluyla yayılan virüslü mesajı açanların telefonlarındaki bilgiler saniyeler içinde kopyalanıyor. O mesajı görenlerin hemen içeriği silmeleri gerekiyor.

TUZAĞA DÜŞMEYİN

Kullanıcıların sahtekarlık tuzağına düşmesinin ana nedeni, mesajı gönderen kişinin kim olduğuna bakmamak. Trojan, size sesli mesaj, sohbet, "ödeme", fotoğraf veya video yoluyla ulaşmaya çalışabiliyor. Bu tür içerikleri tanımadığı kişilerden alan WhatsApp kullanıcılarının göndereni engellemesi ve mesajı silmesi gerekiyor. 

Elbette tanıdığınız kişilerden gelen dosyalara ve bağlantılara da dikkatle yaklaşmanızda fayda var çünkü arkadaşınızın hesabının trojan'lar tarafından kullanılma ihtimali bulunuyor. 

WhatsApp üzerinden gönderilen .zip dosyasını bilgisayarında açanların PC'lerini bir virüs tarayıcısıyla bilgisayarını tam taramadan geçirmesinde, ardından parolalarını değiştirmesinde büyük fayda var.

Diğer Makaleler

Instagram Artık Komple Değişti: Rengarenk Logo, Yepyeni Arayüz!

Günümüzün en popüler resim ve kısa video paylaşım portalı Instagram, yepyeni ...

Canavarlar Şehirde!

Yeni iPad Pro ve Apple kalemini denemek isteyen Tail Jar, kendi ...

Ülker Çokonat’ın emojileriyle ders başladı.

    Ülker Çokonat’ın emojileriyle ders başladı. Marka kendi emojilerini tasarladı.  P&G‘den Facebook‘a; Kim Kardashian’dan ...